Zestaw garnków Kohersen 12 elementów

69780

1 999,00 zł

Już od 99,95 zł /mc Sprawdź raty 0%
Oblicz ratę!

Zestaw garnków KOHERSEN jest niezbędny do gotowania w każdej nowoczesnej kuchni. Luksusowa kolekcja Kohersen wykonania została z najwyższej jakości polerowanej nierdzewnej stali niklowo-chromowej. Została zaprojektowana tak, aby uzyskać równommierne rozprowadzanie ciepła w naczyniu, oraz aby w procesie gotowania zachowywane zostały naturalne wartości odżywcze występujące w warzywach i owocach.

Więcej szczegółów

Dowiedz się więcej

Mouseover Zoom loading...

Efekt szybkiego gotowania osiągany jest dzięki ciśnieniu, które jest wytwarzane pomiędzy pokrywką i naczyniem. Ponadto akutermiczne, kompaktowe dno działa jak akumulator - gromadzi bowiem ciepło i równomiernie oddaje je przyrządzanej potrawie.

KOHERSEN to garnki precyzyjnie zaprojektowane przy użyciu najwyższej jakości polerowanej stali nierdzewnej. Każdy element został uważnie i ergonomicznie zaprojektowany w sposób zapewniający wydajność i trwałość i wygodę użytkowania. Wszystkie części są nitowane specjalną techniką dla zapewnienia wyjątkowego bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Przy każdym gotowaniu na wolnym ogniu, duszeniu, gotowaniu na parze czy smażeniu zauważą Państwo, że energooszczędne wielowarstwowe dno zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i zredukowanie przypalonych plam.

Niektóre techniki przyrządzania posiłków mogą zniszczyć wartości odżywcze jedzenia. Używanie wysokiej temperatury i gotowanie z otwartą pokrywką może zredukować lub zniszczyć witaminy i negatywnie wpłynąć na skład mineralny potraw.

TECHNOLOGIA WYKONANIA GARNKÓW

Kolekcja garnków KOHERSEN jest stworzona z najwyższej jakości nierdzewnej stali chromo-niklowej.

Najnowsza technologia została wykorzystana, aby pod uderzeniem 1200 ton nierozerwalnie połączyć warstwy akutermicznego dna garnka lub patelni. Właśnie ten sposób wykonania dna naczyń jest kluczowy dla oszczędzania energii.

Jego zadaniem jest wzmacnianie przewodzenia ciepła, tak aby było równomiernie rozprowadzane i zatrzymywane, pozwalając na gotowanie potraw w niskiej temperaturze i w krótszym czasie niż pozwala na to tradycyjne wyposażenie kuchni, w tym powszechne w naszych kuchniach „garnki”.

W przypadku wykorzystywania do gotowania kuchenki gazowej, należy zwrócić uwagę, aby płomienie nie wychodziły poza dno. Jest to ważne z tego względu, aby nagrzaniu ulegało akutermiczne dno, a nie ścianki i uchwyty.

Naczynia Kohersen

KONSTRUKCJA POKRYWEK

Dzięki specjalnie skonstruowanej pokrywce para powstająca w procesie gotowania koncentruje się pod nią i następnie w procesie skraplania powraca w kierunku dna garnka.

Taka budowa sprawia również, że w procesie gotowania między pokrywką a naczyniem wytwarza się pierścień z pary wodnej. Działa on na zasadzie „uszczelki”, która utrzymuje parę oraz chroni cenne składniki odżywcze przed zniszczeniem. Dzięki temu ograniczane zostaje parowanie w kuchni, a co za tym idzie nieprzyjemne zapachy i osadzanie się tłuszczu na szafkach.

Uchwyt pokrywki z wskaźnikiem temperatury pokazuje temperaturę wewnątrz garnka tak, aby nie było potrzeby zdejmowania pokrywki podczas gotowania. W ten sposób oszczędza się energię, zachowując minerały, witaminy i aromat.

Uchwyt z wskaźnikiem temperatury jest magnetyczny, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można ściągnąć uchwyt z pokrywki.

 

Garnki Kohersen przykrywkaKohersen przykrywka

 

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I ENERGII

Akutermiczne, kompaktowe dno działa na zasadzie akumulatora, poprzez kumulację ciepła i równomierne jego oddawanie przyrządzanej potrawie. Po wyłączeniu dopływu energii do garnka, będzie on jeszcze przez długi czas gorący, dając możliwość gotowania lub smażenia na rozgrzanym dnie.

Ta właściwość umożliwia również serwowanie jednego posiłku, np. zupy, bez ciągłego podgrzewania domownikom przybywającym w różnym czasie do domu.

Zestaw można używać na kuchenkach z płytą indukcyjną.

Zestaw garnków KOHERSEN 

 

1.

Rondelek (16x8cm/1,5l)

Polerowana stal nierdzewna.

 Kohersen rondelek

2.

Pokrywka (16cm)

Polerowana stal nierdzewna. Zdejmowany, magnetyczny uchwyt z termometrem.

 Kohersen pokrywka 16cm

3.

Garnek (20x12cm/3,5l)

Polerowana stal nierdzewna.

 Kohersen garnek 3,5l

4.

Pokrywka (20cm)

Polerowana stal nierdzewna. Zdejmowany, magnetyczny uchwyt z termometrem.

 Kohersen pokrywka 20cm

5.

Garnek (24x15cm/6,4l)

Polerowana stal nierdzewna.

 Kohersen garnek 6,4l

6.

Pokrywka (24cm)

Polerowana stal nierdzewna. Zdejmowany, magnetyczny uchwyt z termometrem.

 Kohersen pokrywka 24cm

7.

Patelnia grillowa (24x6,5cm/2,5l)

Polerowana stal nierdzewna.

 Kohersen patelnia grillowa

8.

Sito do gotowania na parze (24cm)

Polerowana stal nierdzewna.

 Kohersen durszlak

9.

Miska wielofunkcyjna (24cm)

Polerowana stal nierdzewna.

 Kohersen miska wielofunkcyjna

10.

Podkładka silikonowa

 Kohersen podkładka

11.

Pokrywka polipropylenowa (24cm)

 Kohersen pokrywka polipropylenowa

12.

Przyssawka

 Kohersen przyssawka

13.

Walizka

 Kohersen walizka

14.

Instrukcja obsługi